Doğumu


Her ne kadar 18/08/1941 tarihinde Kırşehir Nüfus İdaresinden verilmiş bulunan Nüfus cüzdanı örneğinde doğum tarihi 28/07/1928 yazılıysa da, asıl doğum tarihi 28/07/1922'dir.


Ağabeyi Servet askere giderken, sattıkları öküzün parasını ağabeyi Servet'in cebine asker harçlığı olarak koymuşlar. Ağabey Servet, askere giderken tren ile yolculuk yapar ve trende cebine konan öküzün parasını çaldırır. Bunun üzerine baba İbrahim, Aziz'i ve onun küçük kardeşi İsmet'i nüfus kaydında öldürür ve Aziz ile İsmet'i yeniden ana yaşlarını 6'şar sene küçülterek yeniden kaydettirir. İşte Aziz'in nüfus kaydında her ne kadar doğum yılı 1928 olarak görünüyor olsa da gerçek doğum yılı bu nedenle 1922'dir. Baba İbrahim'in bu işi neden yaptığını açıklamaya gerek yoktur sanıyorum. Ama yine de ben açıklayım. Aziz ve İsmet' de askere giderken biraz daha eke gitsinler ve ceplerine konan asker harçlıklarını çaldırmasınlar diye.

0 Yorum / Yaz-Oku:

Yorum Gönder

Size Geri Dönebilmek için, Yorumu Yazdığınız Yerin Sonuna; Elektronik Posta Adresinizi, Adınızı ve Soyadınızı Eklemeyi Unutmayınız!